Blog rolniczego panelu IMAS Agri - wyniki, dyskusje, nowości.
15 lutego 2018

Raport IMAS Agri: Z czym kojarzy się Polakom rolnik?

Zapraszamy do zapoznania się z raportem na temat spostrzegania rolnika. Powstał na podstawie badania przeprowadzonego w styczniu tego roku wśród 500 uczestników internetowego panelu badawczego IMAS oraz podobnego projektu badawczego zrealizowanego w 2011 roku. 

Analiza opiera się na treści, którą mógł swobodnie wpisać każdy z 500 uczestników projektu badawczego. Po ich zebraniu, okazało się, że najwięcej skojarzeń Polaków jest związana z pracowitością i pełnym oddaniem pracy rolnika. Tak było w 2011 roku, tak jest i dziś.

Jak zmienił się obraz rolnika przez siedem lat?

Zdecydowanie na lepsze. Dość powiedzieć, że rolnik przestał być kojarzony z zacofanym i słabo wykształconym człowiekiem, a liczba określeń negatywnych zmalała o kilkanaście procent. W chwili obecnej tylko co piąte określenie jest negatywne, a poprzednio było ich ponad 1/3. A procent pozytywów… zobaczcie sami:

 

Zachęcamy do zapoznania się całym raportem, jego lektura nie zajmie zbyt dużo czasu, a z pewnością przyniesie wiele miłych wniosków. Można to podsumować krótko: Polacy doceniają rolników!

Raport IMAS Agri Z czym kojarzy się Polakom rolnik? (plik PDF, 3,5 MB)

 

Zostaw komentarz