Blog rolniczego panelu IMAS Agri - wyniki, dyskusje, nowości.
11 marca 2019

Mniej efektowna, za to bardzo zdrowa – ekożywność

Wielu z nas może to zaobserwować na co dzień – każdy szanujący się punkt sprzedaży owoców i warzyw, ma w swojej ofercie produkty BIO. Podąża w ten sposób za potrzebami konsumentów, którzy z coraz większa ochotą sięgają po produkty oznaczone jako „ekologiczne”.

Ekoentuzjaści mówią tak:

„Żywność ekologiczna to taka, przy której nie stosuje się nawozów sztucznych, oprysków oraz pestycydów. Ma ona lepszy wpływ na zdrowie, ma też naturalny smak. Chętnie wybieram taką żywność, nawet jeśli z wyglądu jest mniej efektowna (mniejsze owoce, warzywa) i droższa”.

Czy Ty też jesteś ekoentuzjastą? Napisz nam w komentarzu do tego artykułu.

Z badania przeprowadzonego przez IMAS International jeszcze w zeszłym roku, wynika, iż Polacy bardzo dobrze wiedzą, czym jest produkt BIO – jest to produkt rolny, w uprawie którego nie stosowano chemicznych oprysków, a w hodowli zachowano dbałość o dobrostan zwierząt. Podczas produkcji i przetwarzania, nie używano sztucznych dodatków, barwników, aromatów lub antybiotyków:

Zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów, a chętnych – zachęcamy do rejestracji w internetowym panelu rolników IMAS Agri. Dołącz już dziś!

 

 

Zostaw komentarz